دوشنبه 29 مرداد‌ماه سال 1386

                                                                                   به نام دوست

                                             « و یُریدون  لیُطفئوا نور الله بأفواههم و اللهُ مُتمُّ نوره و لو کره الکافرون »

 «و آنها می خواهند که با دهنهای[ کثیفِ]شان نور خدا را خاموش سازند در حالیکه خداوند نورش را کامل خواهد ساخت هرچند که کافران اکراه داشته باشند.»

 سلام عزیزم

 قبل از اینکه بخواهید غیرتی بشین یا اینکه به غیرتتون بر بخوره اجازه بدین تا ابتدا واژه ی « غیرت » را از نگاه دین براتون معنی کنم اونوقت ببینم غیرتی هاش کُجان ؛ از منظر دین« غیرت» یعنی حمیّت و جدیّت در جاری شدن حدود الهی یا به عبارت دیگرمقاومت و ایستادگی در برابر وقوع حرام الهی و عدم مقاومت و تسلیم ِمحض و رضا در برابر وقوع حلال الهی . هر غیرتی در خارج از این محدوده عین بی غیرتی و نشانه جهل و نا آگاهی  بشر است همچنانکه در قرآن کریم از آن به عنوان « حمیت الجاهلیه » یا « غیرت و تعصب جاهلی » تعبیر شده است.

 حالا با این مقدمه می پردازم به پاسخ به سؤال شبهه آمیز زیر: 

سؤال ) « آیا شما حاضری که کسی با خواهر یا مادر خودت ازدواج موقت بکنه ؟!!!»

 

 پاسخ : .....

این سؤال یک نوع « تخطئه کلامی » است که در آن سوال کننده با دستکاری در صورت مسئله سعی می کند کل مسئله را زیر سؤال ببرد در صورتی که اگر شخص سوال کننده اندک اطلاعی از احکام دینی و شرعی داشته باشد هرگز به خود زحمت پرسیدن این سؤال را نمی دهد همانگونه که اطلاع دارید ازدواج موقت بر خلاف زنا یک رابطه شرعیِ حلال و ضابطه مندِ قانونی  است و حلّیت و مشروعیت آن نیازمند حصول یکسری شرایط می باشد که بدون پیاده شدن آن شروط حرام و نا مشروع خواهد شد

 ، که آن شروط عبارتند از :

 ۱- در زمانی که طرفین تصمیم به ازدواج موقت با یکدیگر را دارند جنس مؤنث نبایستی در زوجیت دائم یا موقت فرد دیگری باشد به عبارت دیگر زن بیوه باشد یا مطلقه باشد( و عِدّه ی خود را هم گذرانده باشد) و یا دختر باکره ی رشیده که صَلاح خود را می تواند تشخیص دهد باشد.

 ۲- میل و رغبت قلبی طرفین برای ازدواج موقت با یکدیگر و عدم وجود اجبار و اکراهhttp://www.blogsky.com/images/smileys/004.gif

 ۳- تعیین مُدت و مِهر

 ۴- جاری شدن خطبه عقد موقت توسط طرفین یا وکلای آنها

 به ترتیبی که در رساله شرعیه مراجع تقلید آمده است.

 با کمی دقت در شرایط ازدواج موقت به روشنی قابل فهم است

 که اولاً مسئله ازدواج موقت برای زنان شوهردار به کلی مُنتفی است و در مورد زنان بیوه ، مطلقه و دختران باکره هم به « اختیار و انتخاب » خود آنها بستگی دارد و کسی نمی تواند آنها را وادار به ازدواج موقت بکند به عبارت دیگه« آدم زنده وکیل و وصی نمی خواهد!» و این نشان می دهد که شارع مقدس« شُعور» آنها را به رسمیت شناخته و به آنها حقِّ انتخاب داده است لذا بنده حقّ ندارم برای خواهر خودم تعیین تکلیف بنمایم و بگویم که ازدواج موقت بنماید یا نه. البته اگر روزی احساس کنم که خواهرم تحت

 فشار غریزه جنسی خود قرار گرفته و در صورت تمایل ایشان به «ازدواج موقت » بنده حتماً « حلال آشکار »را بر « حرام پنهان » ترجیح خواهم داد و به او در انجام این « سُنت حسنه ی نبوی » کمک خواهم کرد.البته مشکل کسانی که شبهاتی این چنینی را بر ازدواج موقت وارد می سازند از جای دیگری آب می خورد ، مشکل آنها در « غیرت های جاهلی »و « ضعف ایمان » آنهاست و ریشۀ اصلی مقاومت آنها در برابر « حلال الهی » ،   

« بکارت  پَرَستی »

 

  آنهاست و گواه این مدّعا این است که چنانچه شما در پاسخ سوال آنها این سوال را برایشان مطرح سازید که : 

« آیا شما حاضرید با خواهر من در صورتی که ازدواج موقت کرده باشد ازدواجِ دائم نمائید؟»

 خواهید دید که جواب آنها منفی خواهد بود ، پس آنچه که برای آنها مهم است در یک « پرده ی بکارت پاره شدنی و البته قابل دوخت!!!! » خلاصه شده است!! و نه « عفت و پاکدامنی » دخترانمان ، آری این« موجودات ِپرده پرست » (البته از نوع پاره شدنی و قابل دوخت آن!!! ) برای جنس زن هیچ گونه حقّ انتخاب و اختیاری قائل نمی باشند و از منظر آنها زن یک « ضَعیفه ی بی شُعور و دست و پا چُلُفتی !!!

می باشد که فاقد قدرت تصمیم گیری و انتخاب است ، از نگاه آنها ( همان موجودات ِ پرده پرست ، البته می دونی...!!! زن« یک ظرف یکبار مصرف!!! » است که چنانچه برای یکبار ازدواج موقت بنماید دیگر باید برای همیشه آن را دور انداخت و از حیث انتفاع خارج خواهد شد!!!.

 همانطور که مشاهده می کنید شبهاتی که به حکم مترقی و متعالی « ازدواج موقت » وارد می شود جز سیاه نمایی چیز دیگری نمی باشد اما متاسفانه به دلیل مظلومیت و مهجوریت این حکم اسلامی حتی در بین مذهبیون کمتر کسی به دفاع و تبلیغ این حکم مترقی و متعالی اسلامی همت گماشته و این خود باعث مظلومیت بیشتر آن گردیده است.لذا در همین جا از کلیه طرفداران فهیم ازدواج موقت تقاضامندم که دست از دفاع و تبلیغ این«سنت حسنه ی نبوی» برندارند .

 به امید روزی که این بشر دو پا سر عقل بیاد و از پرستش همه ی بت های پوچ و پوشالین دست بردارد از جمله « بُت بکارت »و به این مهم ایمان بیاورد که سعادت و کمال او در اطاعت از دستورات و فرامین الهی و عمل به تمامی موارد گنجانده شده در تنها نسخه ی سعادتش یعنی همان احکام متعالی اسلام ناب محمدی(ص) است و لاغیر.

 متن شماره ۱۴ : من « خداپرست ام» نه « امام پرست».!!!